Swimming qualifiers

1 February – 25 March 2022 Sport Various


**WAITING LIST**

Contact [email protected] if you wish to be added to the waiting list for a gala.
Please state which gala(s) waiting list you would like to be added to in your email. 


Gala details 
All gala details will be sent out by the organising school. 

Competitor details
Schools must use Team Manager to submit competitor details.
Schools who do not submit competitor details using Team Manager may be asked to withdraw from the event.

Dates

Date Venue Address Event time (approx.)
01 February Eastbourne College Eastbourne College
Old Wish Road
BN21 4JX
Arrival: 1330
Start: 1400
03 February  Maltman's Green

Maltmans Lane
Gerrards Cross
SL9 8RR

Arrival: 1230
Start: 1300
03 February Dulwich Prep & Dulwich College

Dulwich College Sports Club
Pond Cottages
London
SE21 7LE

Start: 1630
04 February Downsend Downsend School
1 Leatherhead Road
Surrey
KT22 8TJ
1630
04 February Bede's Prep (Senior School Site) BN20 7RP 1300-1600
7 February London Freemans School City of London Freemen's School
Ashtead Park
Ashtead
Surrey
KT21 1ET
1630
08 February Aldwickbury Aldwickbury School
Wheathampstead Road
Harpenden
Hertfordshire
AL5 1AD
 
08 February The Blue Coat School Somerset Road
Edgbaston
Birmingham
B17 0HR 
1000
10 February BKHS King Henry VIII Preparatory School BKHS King Henry VIII Prep School
Warwick Road
CV3 6AQ
PM
11 February Dragon Dragon School
Bardwell Road
Oxford
OX2 6SS
Warm up: 13:00
Start: 13:30
Finish: 15:00  
24 February St Mary's Stonyhurst Stonyhurst College
Hurst Green
Clitheroe
Lancashire
BB7 9PZ
1600
24 February Windlesham Windlesham House School
Washington
Pulborough
West Sussex
RH20 4AY
PM
25 February Ardingly College

Ardingly College
College Lane
Ardingly
RH17 6SQ

1700
01 March  Guildford High  Guildford High
London Road
Guildford
GU1 1SJ
 
01 March  St Margaret's Prep  St Mary's Sport Centre
Curzon Street
Calne
SN110DF
1400
02 March  Cranmore  Cranmore School
Epsom Road
West Horsley
KT24 6AT
PM
04 March  Bryanston Bryanston School
Blandford Forum
Dorset
DT11 0PX

Warmups 0900

Start 1000

finish by 1230

04 March  Charterhouse Charterhouse Club
Duke's Drive
Godalming
Surrey
GU7 2RS
1400
04 March  Repton Repton Sports & Aquatic Centre
Repton Sports Centre
Willington Road
Repton
Derby
DE65 6FH
1330
07 March  Culford  Culford
Bury St Edmunds
Suffolk
IP28 6TX
 
08 March Hazlegrove Prep Hazlegrove Prep School
Sparkford
BA22 7JA
Warmup: 1400
Starts: 1430
14 March Cranleigh  Cranleigh Senior School
Horseshoe Lane
Cranleigh 
Surrey
GU6 8QQ
1615-1800
14 March  Lambrook Lambrook school
Winkfield Row
Ascot Berkshire
RG42 6LU
Start: 1400
Finish: 1600
16 March James Allen's Prep JAGS Sports Club
Red Post Hill
Dulwich
London
SE24 9JN
1600
17 March Clayesmore School Clayesmore School
Iwerne Minster
Blandford
Dorset
DT11 8LL
 
17 March  Millfield School, Street Millfield School
Street
Somerset
BA16 0ST
1200-1500
17 March  Royal Grammar Junior , Newcastle RGS Newcastle
Eskdale Terrace
NE2 4DX
Warm up: 1330
Start: 1345
17 March  St John's Beaumont  Priest Hill
Englefield Green
Old Windsor
Windsor
SL4 2JN
1400
17 March Shrewsbury School

Shrewsbury School
The Schools
Shrewsbury
SY3 7BA

AM
17 March Stamford School

Stamford School
Southfields House
St Paul's Street
Stamford
PE9 2BQ

 
17 March  Walthamstow Hall Walthamstow Hall
Hollybush Lane
Sevenoaks
TN13 3UL
Boys: AM
Girls: PM
21 March Bishop's Stortford CM23 2PH Warm up: 1200
Start: 1300
24 March  Crosfields  Crosfields School
Shinfield Road
Reading
RG2 9BL
Warm up: 1400
Start: 1430
24 March  Royal Russell Royal Russell School
Coombe Lane
Croydon
Surrey
CR9 5BX
1600